صیغه یعنی چه ؟

       باور کنید هر چی کتاب خوندم ندیدم پیامبر و اماما  از رو هوسبازی و .... زن صیغه کنند . حتی خوندم پیامبر تا وقتی حضرت خدیجه زنش بود ه و اما م علی تا حضرت فاطمه خانم خونشون بود زنی نگرفتند و صیغه نکردند و به همسرای اولشون که عشقشون بودند وفادار بودند  . چون خیلی زنشون دوست داشتند اما بعد از فوت زنشون به دستور خدا برای اینکه نسل سادات از بین نره مجبور شدند ازدواج کنند و تازه زنهای پیامبر و امام علی خودشون می دونستند و چون دوست داشتند زن پیامبرو اماما باشند قبول می کردند که اونا چند تا زن داشته باشند حتی چند تاشون خودشون از پیامبر  و امام علی درخواست کردند که باهاشون ازدواج کنند چون دوست داشتند بچه هاشون سادات باشند . صیغه هم از اونجا پیش اومد که جنگ بود و زن بیوه زیاد شده بود و بچه یتیمم زیاد بود پیامبر برای اینکه این بچه ها ناراحت نشوند و غصه نخورند بابا ندارند و خانمها اونموقع کار نمی کردند و نمی تونستند مخارج زندگی رو تأمین کنند پیامبرو ... بهشون پیشنهاد ازدواج با برده هاشونو یا دوستاشونو می داد اما اونا یی که نمی خواستن ازدواج کنن پیامبر و ... صیغه شون می کردن تا به خونه شون برن و به سر یتیما دست نوازش بکشن و براشون خرجی ببرن و نگاهشونو بودنشون تو اون خونه مسئله ای نداشته باشه و مردم بهشون تهمت نزنند و ....  اما اینو باید بدونیم پیامبر و .... بین زنهاشون اونایی که با هم گرفته بودند فرق نمی ذاشتن و نمی ذاشتن هیچکدوم ناراحت باشن  و عدالتو محبتو دلسوزیو در موردشون  رعایت می کردند . 

  اما صیغه در ایران

 پسرای سن بالا وقتی  بعد از مدتها کثافتکاری عذاب وجدان می گیرند یه دفعه ای میان و دوست دختراشونو صیغه می کنن من نمی دونم صیغه و وابسته کردن یه دختر در حالیکه نمی خوای باهاش ازدواج کنی چه معنی داره ؟  حالا نه یکی نه دوتا هوارتا  پسرا به بهانه ازدواج صیغه می کنند بعد از یه مدت دختره دلشونو می زنه  می ذارن میرن  .
مرد زن دار بعد از یه مدت میره و یه چند تا زن هر جا دلش می خواد صیغه می کنه هر وقتم فیلش هوای هندستون کرد بهش سر می زنه البته اونیم که صیغه میشه یا زن مطلقه یا زن بیوه که در فرهنگ غلط ایران مرد ایرانی چه  زن طلاق داده چه زن مرده می خواد دختر بگیره این بیچاره ها رو با صیغه بازی میده .

پسره  ایدز داره به زنش نمی گه میره یه بدبختی رو صیغه می کنه و ...

شنیدید که مردی زنی رو صیغه کرد و رفت بی خبر بعد عاقد صیغه رو فسخ کرد و زن صیغه مرد 2 شد بعد از مدتی مرد 1 از راه رسید و درگیری و یکی از مردها به قتل رسید . کسی نیست بگه آخه مرد اونی که صیغه شده یا حامی می خواسته یا یه نیازی داشته خواسته مشروع باشه چرا صیغه اش می کنی ؟ چرا بی خبرو بدون فسخ می ذاری میری ؟

حالا چه دخترایی صیغه می شن ؟ دوجنسیتی ها  زنهای مطلقه و بیوه  دخترهای لاابالی ،  دخترهایی که شکست عشقی خورده اند ، دخترهایی که زیاد تحت سلطه مردان بودند  و نمی خوان وابسته و تحت نفوذ یک مرد باشند ، دخترانی که نیاز به یک حامی دارند .

پس مرد  دیگه نه امامه نه پیامبر نه می تونه حقو سر جاش بذاره که حالا بخواد زن زیاد  بگیره یا زن صیغه کنه زن و احساساتش عزیزه و هیچکس حق نداره به بازی بگیره این احساسات قشنگو کسی که به زنش خیانت کنه روزی به شما هم خیانت می کنه . پس خودتونو ارزون نفروشید شما گرون قیمت تر از این هستید که بازیچه دست یه آدم هوسباز و بیمار شید . نذارید مثل بعضی از دخترا که به خاطر صیغه بی آبرو شدن و دیگه خواستگاری براشون نیومده بشید و...طعم تلخ تنهایی و بی فرزندی و منتظر موندن طرفتون رو بکشید و اون به سمت زن زندگیش بره و برای همیشه شما رو بدبخت و فراموش کنه .

در ضمن کسی که دنبال زن بازی و غیره باشه با همه کس حال میکنه و از نظر روانشناسی  بیماری بی بند و باری جنسی داره و ممکنه بیماری جسمی و جنسیم داشته باشه .

دخترای خوب به امید روزی که مهربانترین و دلسوزترین  مرد با قشنگترین و رویایی ترین  زندگی دستش را در دست شما بگذارد .  

 

                نویسنده : ترمه _ م